Про Институт

Важливим питанням навчання в ННІ ІКПІ є проходження виробничої практики студентами інституту на підприємствах галузі з метою отримання знань та практичних вмінь. Серед підприємств, які є базовими для практичної підготовки можливо відмітити: ПрАТ «Укртелеком», U’tel, ТОВ «Телекомунікаційна будівельна компанія», ПрАТ «MTC-Україна», ПрАТ «Київстар”, НВП «Інком-Одеса», ТК «TENET», НВМ «Секанс», ДП «Парус», ТОВ «Тетта», ПАТ «Датагруп», ТОВ «Комтел», ПрАТ «Інтертелеком», ТОВ «Комстар Україна», ВАТ «Одеський кабельний завод», ТОВ «Скайлайн телеком», ТОВ „Телекарт-Прилад“, ПФ ВАТ «Фарлеп Інвест» та інші.

Протягом останніх чотирьох років було організовано лінійну (технологічну) практику на кафедрі ВОЛЗ. Монтажна лабораторія організована на навчальному полігоні ОНАЗ ім. О.С. Попова в якій студенти отримують практичні знання з виконання монтажу муфт електричних та оптичних кабелів зв’язку, розподільних коробок, вимірювання параметрів кабелів та заземлювальних пристроїв, визначення місця пошкодження кабелів за допомогою кабелепошукових пристроїв.

Саме практична підготовка сприяє вибору тематики дипломного проектування та магістерських робіт майбутніх випускників. Постійно зростає число дипломних проектів, виконаних на замовлення підприємств. Зокрема, підприємства галузі, такі як  ПрАТ “Укртелеком“, ПрАТ «Київстар”, ТК «TENET» та ін., не тільки пропонують сучасний тематичний зміст дипломних проектів (робіт) та магістерських робіт Академії, але й їхні керівники беруть участь у роботі Державних екзаменаційних комісій.

З метою в подальшому отримати затребувану та конкурентоспроможну професію, мати престижну, стабільну й високооплачувану роботу та швидке зростання кар’єри, починаючи з 2-го курсу, всі студенти мають можливість одночасно здобути другу вищу освіту за спеціальністю 6.030504Економіка підприємства або 6.030601Менеджмент та навчатися в Одеській військовій академії підготовки офіцерів запасу.

Постійне зростання потреби галузі у висококваліфікованих ІТ-фахівцях сьогодні вирішується шляхом впровадження ІТ-технологій в навчальний процес та створення системи додаткового навчання у напрямку ІТ-технологій на різних курсах, семінарах і тренінгах Академії. Сьогодні майже всі студенти ННІ ІКПІ та всієї Академії мають змогу отримати сучасний рівень знань на курсах з програмування (PHP, HTML, JavaScript СУБД MySQL та інші). При Академії функціонують авторизовані курси компанії Cisco (для мережевих і системних адміністраторів), авторизовані курси по обладнанню компанії Reichle & De-MassariІнсталятор і дизайнер структурованої кабельної системи») та спеціальні курси по прикладному програмному забезпеченню з «1С: бухгалтерія», «1С: підприємство»,   «Парус: підприємство» та інші).

Для підготовки висококваліфікованих ІТ-спеціалістів Академія виступила з ініціативою організації всеукраїнського проекту «ІТ-освіта» сумісно з Управлінням освіти та науки Одеської міської ради. Метою проекту є залучення талановитих учнів випускних класів до профільного навчання в  ІТ-класах з метою популяризації ІТ-напрямків підготовки Академії і формування якісного контингенту студентів Академії. Для реалізації проекту створені профільні ІТ-класи для учнів 10-тих та  11-тих класів в Рішельєвському ліцеї, Ліцеї №53, Ліцеї №67, ЗОШ №56, ЗОШ №62, ЗОШ №105, ЗОШ №49 та ЗОШ №17. Зайняття зі школярами проводять викладачі Академії, представники ІТ-галузі та магістри ННІ ІКПІ. Навчання в профільних класах відбувається за тематиками, які сьогодні є найбільш затребуваними в галузі ІТ: основи мережевих ІТ-технологій, технології Web-дізайну та створення сайтів, вивчення мови сценаріїв JavaScript, анімація та інтерактивні ефекти Macromedia Flash.

Під час навчання студенти ННІ ІКПІ мають можливості постійно удосконалювати знання, вивчаючи новітні мережні технології, сучасні мови програмування, нові комп’ютерні програми, системне адміністрування, комп’ютерну графіку та дизайн на додаткових курсах Академії. Це дає змогу отримати міжнародний сертифікат Академії Сіsco Systems або сертифікат системного адміністратора та інсталятора СКС компанії R&M, отримати сертифікат «1С. Бухгалтерія. Програмування».